Pokaż wszystkie

4 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed zakupem młotka brukarskiego

użycie młotka brukarskiego
Układanie kostki brukowej wymaga nie tylko doświadczenia, ale i specjalistycznego sprzętu. W końcu dobrze położony bruk to nie tylko estetyka, ale i użyteczność oraz długowieczność. Źle położona kostka może pękać lub wystawać, co może być niebezpieczne między innymi w przypadku dróg i chodników z bruku. Aby uniknąć problemów z kostką brukową powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie wyposażenie, takie jak młotek brukarski.

Czym jest młotek brukarski?

Ogromna ilość sprzętu robotniczego na półkach często nas przytłacza. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy prace fizyczne nie są naszą pasją lub codzienna pracą, a jesteśmy zmuszeni do uporania się z problemem, takim jak np. położenie kostki brukowej. Jaki sprzęt jest niezbędny do wykonania takich prac na własną rękę? Każdy brukarz wie, że do położenia kostki wymagany jest specjalistyczny sprzęt. Niezbędne są przedmioty takie jak przecinarka do kostki, laser krzyżowy, wózek, ale także młotek brukarski. Służy on do dobijania kostki, płyt chodnikowych i krawężników.

Z czego zrobiony jest młotek brukarski?

Młotek brukarski składa się z kilku części. Jedną z nich jest trzon młotka, który z reguły wykonany jest z drewna (choć nie zawsze). Kolejną jest główka ze specjalnymi końcówkami służącymi do dobijania materiału. W przypadku kostki użyjemy młotka z gumową końcówką, a w przypadku twardszych materiałów powinniśmy postawić na końcówkę z nylonu.

Jakie są rodzaje młotka brukarskiego?

Wyróżniamy młotek nylonowy, gumowo-nylonowy, gumowy i elastomerowy, a każdy z nich różni się przeznaczeniem.

1. Młotek nylonowy

To idealna propozycja dla brukarzy, którzy mają do czynienia z niezwykle twardymi materiałami. Młotki nylonowe znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu.

2. Młotek gumowo-nylonowy

Tego typu młotek wyróżnia się dwoma końcówkami, co przekłada się na jego uniwersalne zastosowanie. Młotek gumowo-nylonowy pozwala na dobijanie zarówno kostki, jak i twardszych powierzchni, jednocześnie nie wywołując reakcji odbicia.

3. Młotek gumowy

Charakteryzuje się dwoma gumowymi końcówkami i jest wykorzystywany do dobicia chodników, krawężników i kostki. Jakościowe młotki gumowe są dostępne w sklepie Bruk Complex.

4. Młotek elastomerowy

Wytrzymała propozycja, która najlepiej sprawdzi się przy pracy z ceramiką. Młotek elastomerowy kupisz na naszej stronie internetowej.

Jaki trzon młotka brukarskiego jest najlepszy?

Wyróżniamy młotki zarówno z metalową rączką, ale także te z gumową oraz drewnianą, która jest najbardziej klasycznym rozwiązaniem. Trzon drewniany to lekkie i poręczne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku młotków nylonowych, gumowo-nylonowych i elastomerowych. Młotki z drewnianą rączką charakteryzują się precyzyjnym wykonaniem, jakością i długowiecznością.

Podsumowanie

Młotki brukarskie to nieodłączny element profesjonalnego wyposażenia każdego brukarza. Ze względu na ich specyfikę i przeznaczenie pod konkretny materiał, brukarze mogą często mieć kilka młotków, aby mieć możliwość pracy z każdym tworzywem. Aby wybrać najlepszy młotek brukarski, powinniśmy sprecyzować z jakimi materiałami będziemy pracować oraz wybrać trzon młotka pod indywidualne preferencje. W sklepie internetowym Bruk Complex dostępna jest szeroka oferta młotków, z której każdy brukarz wybierze ten idealny.