Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Tarasy wentylowane

Co to jest taras wentylowany?

Tworzenie wymarzonego tarasu wymaga od nas kilku decyzji. Nie będą one dotyczyć one tylko koloru kafelek, ale również tego, jaki typ tarasu przemawia do nas bardziej. Jednym z nich jest taras wentylowany, którego najważniejszą cechą jest to, że pomiędzy kafelkami nie ma fugi, a same płytki tarasowe nie są przyklejone do podłoża. System ten polega na zastosowaniu specjalnych podkładek tarasowych, na których płytki układane są na sucho.

Jaka płytka na taras wentylowany?

Przy wyborze płytek ceramicznych do podłogi, które można również znaleźć w naszej ofercie, warto zdecydować się na płyty ceramiczne o grubości 2 centymetrów, przeznaczone specjalnie do układania na tarasach wentylowanych lub bezpośrednio na podłożach zewnętrznych. Optymalna opcja to duży format płytek 60×60 centymetrów oraz grubość 2 centymetry.

Jakie są zalety tarasu wentylowanego?

Do najważniejszych zalet tarasu wentylowanego zaliczamy przede wszystkim odporność na wszelkie warunki atmosferyczne. Płytki nie są przyklejone do podłoża, dzięki czemu opady błyskawicznie wpadają w szczeliny pomiędzy płytkami. Zamarzające opady również nie stanowią zagrożenia. Nie są one w stanie doprowadzić do pęknięcia płytki, co może zdarzyć się w tarasach niewentylowanych. Mamy również dobrą informację dla osób, które lubią częste zmiany. Ich montaż i demontaż są stosunkowo szybkie, dzięki czemu mamy możliwość zmian w aranżacji.

Ile kosztuje taras wentylowany?

Decydując się na dane rozwiązanie, powinniśmy zwrócić uwagę również na koszty, które poniesiemy podczas montażu. Jak łatwo się domyślić, najważniejszą kwestią jest powierzchnia tarasu wentylowanego, od niej zależy, ile materiałów będziemy potrzebować. Istotna jest również jego klasa oraz powierzchnia, na której będzie znajdować się taras wentylowany.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wsporników tarasowych oraz innych niezbędnych materiałów, które ułatwią stworzenie tarasu wentylowanego  marzeń!